Estmedica

Rinna taastamine

Estmedica kliinikus tehakse rasva siirdamist ehk transfeeri rindade ebasümmeetria, ebaregulaarse kuju või teiste operatsioonijärgsete või kaasasündinud probleemide raviks.  

Kirurgid on sellist rasvkoe rindadesse siirdamist kasutanud juba alates 1895. aastast, kuid protseduuri tulemused on olnud varieeruvad, sõltudes kasutatud meetodist ja patsiendi eripäradest. 1995. aastal alustas dr Sidney Coleman rasva siirdamist rindadesse enda loodud spetsiaalsete rasvkoe siirdamise instrumentide abil. See meetod võimaldab alternatiivina implantaatidele kasutada rasva siirdamist rindadesse (aga ka teistesse kehapiirkondadesse), et pärast mastektoomiat või lumpektoomiat rind taastada.

Patsiendi oma rasvkoe siirdamisel on implantaatide ees mitu eelist:

 • Rinna taastamiseks kasutatav aine on patsiendi oma rasvkude – kõige loomulikum materjal
 • Rinna taastamiseks ei kasutata võõrkehasid, seega puudub allergiline reaktsioon
 • Rasv eemaldatakse üleliigse rasva kogunemise piirkondadest ja viiakse rindadesse
 • Kasutatakse ainult minimaalseid punktsioone, mis ei jäta nähtavaid arme
 • Rinnad näevad välja ja tunduvad ka katsudes loomulikud

  Protseduuri kirjeldus:

  Märkimine
  Enne protseduuri arutatakse patsiendiga läbi ja märgistatakse piirkonnad, kust rasv kogutakse ja kuhu siirdatakse. Nii on patsiendil kontroll protseduuri üle, kuna see hõlmab ainult kooskõlastatud ja märgitud piirkondi. Lisaks saab patsient ettekujutuse protseduuri tulemustest.

  Rasva korjamine ja puhastamine
  Rinna taastamiseks on vajalik kõigepealt rasva kogumine üleliigse rasvapolstriga kehapiirkondadelt. See on protseduuri oluline osa ja meie eesmärk on rasva eemaldada nii, et patsiendi figuur muutuks kaunimaks. Olenevalt protseduuriks vajaliku rasva kogusest on patsient rasva kogumise ajal tavaliselt üldnarkoosi all.

  Rasva liigitamine valikuliseks siirdamiseks
  Kui rasv on korjatud, puhastatakse ja kontsentreeritakse see tsentrifuugiga selleks, et eemaldada kõik mittevajalikud komponendid (õli, vesi, verelibled jne). Erineva tihedusega rasva kasutatakse erinevate efektide saavutamiseks, et tulemus oleks võimalikult loomulik. See on eduka rasvasiirdamise juures üks määravaid tegureid.

  Rinna kujundamine, siirdades erineva tihedusega rasvkude
  Rinna kujundamiseks kasutatakse kontsentreeritud rasvkude. Rinna kuju ja suuruse muutmiseks paigutatakse vajalikesse kohtadesse väikseid rasvakoguseid kuni soovitud efekti saavutamiseni. Sisestamise avad on tillukesed ja paiknevad areooli või rinnavoltide piirkonnas. Kujundamine nõuab rasva asetamisel 3-mõõtmelist ettekujutust soovitud rinnakujust.

 

Registratuuri telefon 601 0194
Kirjutage meile info@estmedica.ee
Meie aadress Narva mnt. 31, Tallinn
Oleme avatud E-R 09:00-17:00

Viewport: x

Breakpoint: visible-xs visible-sm visible-md visible-lg

217 queries in 0.460 seconds.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru