Estmedica

Rindade vähendamine

Hinnakiri (ligikaudne hind)  
Rindade vähendamine 6200€

Rindade suurus oleneb paljudest faktoritest, nagu pärilikkus, kaal ja hormoonide mõju. Teatud faktorite koostoimel võib rindade liigne suurus tekitada mõnele patsiendile ebamugavusi juba teismeeas, aga ka hiljem, pärast rinnaga toitmist või menopausi ajal seoses hormoonpreparaatide kasutamisega. Liiga suured rinnad võivad tekitada seljavalu, kaelavalu ja erinevaid nahaprobleeme rindade all, kahjustada enesehinnangut ning põhjustada piinlikkust. Rindade seksuaalse tähenduse tõttu võib nende suurus kutsuda esile vastassoo soovimatut tähelepanu ja kommentaare, see omakorda aga tekitada psühholoogilist stressi ja pinget. Liiga suurte rindadega naiste üks levinumaid kaebusi on raskused leida sobivaid riideid ja tegeleda spordiga, eriti suvekuudel.

breast-reduction-diagram-2

Pildil on näidatud kõige klassikalisemat T-kujulise reduktsiooni armi asukohta.

Protseduuri kirjeldus
Reduktiivne mammoplastika on operatsioon, mille käigus eemaldatakse rinnalt üleliigne rasv ja nahk, muudetakse rinna kuju ning parandatakse nibu asukohta. Protseduur aitab muuta patsiendi rinda esteetiliselt sobivamaks ning vähendab liiga suurte rindadega seotud kaebusi ja probleeme.

breastreduction1

Rinna kuju ja mahu muutmiseks on erinevaid kirurgilisi lähenemisi, kuid kõik need sisaldavad endas lõiget areooli ümber. Igal meetodil on oma plussid ja miinused. Kirurg valib koos Teiega just Teile nii armi kui ka tulemuse poolest kõige sobivama operatsiooni, et saavutada parim lahendus. Operatsioon sobib ka rindade suuruse silmatorkava asümmeetria korral, kui teised meetodid (rasvasiirdamine, rasvaimu jms) on tunnistatud ebaefektiivseteks või tulemuste poolest ebarahuldavateks.

Kui olete ülekaaluline, võib kirurg soovitada Teil kaalu langetada. Rasestumisvastaste pillide kasutajatele võib kirurg soovitada alternatiivi operatsiooni ja sellest taastumise ajaks. Suitsetamine halvendab paranemist märgatavalt ja arstide soovitus on alati suitsetamisest loobuda.

Korduma kippuvad küsimused:

 • Millised on lõikuse tulemused?
  Lisaks rindade suuruse ja kuju muutusele on järgmiseks ilmseks muutuseks armid. Nahaarmide asukohad on planeeritud nii, et need jääksid tavaliste riiete, bikiinide ja rinnahoidjate kandmisel märkamatuteks (erandiks on mõnda tüüpi bikiinid ja rinnahoidjad). Keskmiselt ühe kuu jooksul pärast operatsiooni armid tuhmuvad, muutuvad algsetest punastest kahvatuteks ja vähem märgatavateks. Kuigi arme ei saa vältida, varieerub nende nähtavus ja esteetiline välimus patsienditi. Mõnel juhul on need väga peened, praktiliselt nähtamatud, samas teisel juhul võivad need laieneda ja olla silmatorkavad. Kõik sõltub patsiendi naha paranemisvõimest ja -tüübist.
Enamikul patsientidest on siiski aktsepteeritavad armid ja patsiendid ise arvavad, et see on väike ohver liiga suurte rindade põhjustatud probleemidest vabanemise eest.
Pärast operatsiooni võib tekkida probleem imetamisega. Rindade vähendamise lõikus ei ole rasedusele vastunäidustuseks, kuid seda asjaolu tuleks tulevikus laste saamist planeerivatel patsientidel teada.

  Kuna operatsiooni käigus tuleb tahes-tahtmata lõigata läbi mõni nahanärvidest, võib lõikuse järel tugevasti väheneda nibude tundlikkus ja tundlikkuse vähenemine võib laieneda ka osale ümbritsevast nahast.

 • Kas tulemused on püsivad?
  Kui rindade vähendamine tehakse vanuses, mil rind on kasvamise lõpetanud, on lõikuse tulemus püsiv. Rind suureneb, kui Te võtate kaalus juurde, väheneb, kui kaotate kaalu, ja suureneb rasedusega. Nii opereeritud kui ka opereerimata rinnad kipuvad lõpuks raskusjõu mõjul siiski allapoole venima. Neid muutuseid saab edasi lükata, kasutades sobivaid, hästi toetavaid rinnahoidjaid.

 • Millised on operatsiooni piirangud?
  Väga oluline on arutada kirurgiga, millist suurust soovite saavutada. Paljud patsiendid soovivad väga radikaalset vähendamist, kuid sellisel juhul võib kannatada nii rindade kuju kui ka esteetiline välimus. Pärast lõikust võib säilida rindade väike ebasümmeetria. Tihti on see väiksem kui enne lõikust. Tuleks meeles pidada, et rinnad ei ole kunagi täiesti sümmeetrilised – nad ei ole mitte kaksikud, vaid õed.

 • Millised on riskid?
  Iga üldnarkoosi all toimuv lõikus sisaldab endas väikest kopsupõletikuriski, eriti suitsetajate puhul. On ka väike tromboosioht, eriti rasestumisvastaste pillide tarvitajatel. Väga harva esinevad postoperatiivsed verejooksud, mis võivad vajada korduvat operatsiooni või vereülekannet.
Rinnajuhades leiduvad bakterid võivad haava sattudes põhjustada infektsiooni. Infektsioon on antibiootikumidega ravitav, kuid segab rinna paranemist ja võib muuta armide välimuse halvemaks, mis võib vajada lisaravi. Kui Teil peaks tekkima rinnanibudest eritis, andke sellest kindlasti oma kirurgile teada. Ülisuurte ja rippuvate rindade korrigeerimisel tekkivad armid võivad vajada korduvat lisaravi. Kui olete suitsetaja, võib Teil olla kalduvus kudede halvale paranemisele. Ei ole olemas andmeid selle kohta, et rinnavähenduse lõikus kutsuks esile vähki või segaks selle avastamist.

 • Mida oodata pärast operatsiooni?
  Operatsioon toimub üldnarkoosi all. Pärast ärkamist tunnete ebamugavust, mis võib kesta kuni 2–3 päeva. Teile kirjutakse välja sobivad valuvaigistid.

  Tihti kasutakse pärast operatsiooni paranemisel tekkivat liigset koevedelikku koguvaid dreene, mis hiljem eemaldatakse. Sõltuvalt operatsiooni mahust võib tekkida vajadus jätta Teid paariks päevaks meie kliinikusse.

  Lõikusest jäänud õmblused eemaldatakse (vajadusel) 10–14 päeva pärast operatsiooni.
Operatsioonist taastumise perioodil võite Te sõltuvalt oma vormist ja kaasuvatest haigustest tunda end 4–6 nädala jooksul väsinumana kui muidu. See on normaalne ja kaasneb paranemisprotsessiga.

  Lõikuse järel on oluline hästi sobiv rinnahoidja, kuid turse tõttu on rinna lõplik suurus nähtav alles siis, kui operatsioonist on möödas kaks nädalat.

Registratuuri telefon 601 0194
Kirjutage meile info@estmedica.ee
Meie aadress Narva mnt. 31, Tallinn
Oleme avatud E-R 09:00-17:00

Viewport: x

Breakpoint: visible-xs visible-sm visible-md visible-lg

233 queries in 0.561 seconds.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru