Estmedica

Rasvasiirdamine rindadesse (lipofilling)

fat-injection-breast-augmentation-indianapolis-dr-barry-eppleyRinnad on läbi aegade olnud naiselikkuse tunnuseks. Kui patsient ei ole rahul oma rindade kuju, suuruse või kontuuriga, saame talle pakkuda rindade korrigeerimist minimaalselt invasiivse kirurgiaga.

Tänu rasvasiirdamise meetodile on see nüüd võimalik. Rindade suurendamisel rasvasiirdamisega kasutatakse rindade rõhutamiseks ja kujundamiseks implantaatide asemel patsiendi enda rasvkude. Siirdamiseks vajalik rasvkude kogutakse liigsete rasvakogumikega kehapiirkondadelt, nagu talje või reied.

Kirurgid on rasvkoe rindadesse siirdamist kasutanud juba alates 1895. aastast, kuid protseduuri tulemused on olnud varieeruvad, sõltudes kasutatud meetodist ja patsiendi eripäradest. 1995. aastal alustas dr Sidney Coleman rasva siirdamist rindadesse enda loodud spetsiaalsete rasvkoe siirdamise instrumentide abil. See meetod võimaldab alternatiivina implantaatidele kasutada rasva siirdamist rindadesse (aga ka teistesse kehapiirkondadesse), et pärast mastektoomiat või lumpektoomiat rind taastada või peita silikoonimplantaatide esiletungivaid servi ja lainetust.

Patsiendi oma rasvkoe siirdamise eelised:
Rinna taastamiseks kasutatav aine on patsiendi oma rasvkude – kõige loomulikum materjal. Rinna taastamiseks ei kasutata võõrkehasid, seega puudub allergiline reaktsioon. Rasv eemaldatakse üleliigse rasva piirkondadest.
Rindu on võimalik kujundada vastavalt patsiendi soovidele.
Kasutatakse ainult minimaalseid punktsioone, mis ei jäta nähtavaid arme.
Rinnad näevad välja ja tunduvad ka katsudes loomulikud.
Rasva siirdamisega on võimalik peita liiga nähtavaid silikoonimplantaate ja anda rindadele loomulik välimus.

Protseduur:

images-7Märkimine – Enne protseduuri arutatakse patsiendiga läbi ja märgistatakse piirkonnad, kust rasv kogutakse ja kuhu siirdatakse. Nii on patsiendil kontroll protseduuri üle, kuna see hõlmab ainult kooskõlastatud ja märgitud piirkondi. Lisaks saab patsient ettekujutuse protseduuri tulemustest.

Rasva korjamine ja puhastamine Rinna taastamiseks rasva siirdamisega on vaja kõigepealt koguda rasva üleliigse rasvapolstriga kehapiirkondadelt. Mõnel patsiendil on võimalik koguda kogu vajaminev materjal ühelt piirkonnalt. Kui ühe piirkonna rasvkoest ei piisa, saab koguda vajaminevat rasva mitmelt erinevalt piirkonnalt (kõht, küljed, reied, käed jne). Rasvkoe kogumine on protseduuri oluline osa ja meie eesmärk on rasva eemaldada nii, et patsiendi figuur muutuks kaunimaks. Olenevalt protseduuriks vajaliku rasva kogusest on patsient rasva kogumise ajal tavaliselt üldnarkoosi all. Väiksemate protseduuride korral on võimalik kasutada ka ainult kohalikku tuimestust.

Rasva liigitamine valikuliseks siirdamiseks Kui rasv on korjatud, puhastatakse ja kontsentreeritakse see tsentrifuugiga, et eemaldada kõik mittevajalikud komponendid (õli, vesi, verelibled jne). Erineva tihedusega rasva kasutatakse erinevate efektide saavutamiseks, et tulemus oleks võimalikult loomulik. See on eduka rasvasiirdamise juures üks määravaid tegureid.

Rinna kujundamine, siirdates erineva tihedusega rasvkude Rinna kujundamiseks kasutatakse kontsentreeritud rasvkude. Rinna kuju ja suuruse muutmiseks paigutatakse vajalikesse kohtadesse väikseid rasvakoguseid kuni soovitud efekti saavutamiseni. Sisestamise avad on tillukesed ja paiknevad areooli või rinnavoltide piirkonnas. Kujundamine nõuab rasva asetamisel 3-mõõtmelist ettekujutust soovitud rinnakujust.

 

Registratuuri telefon 601 0194
Kirjutage meile info@estmedica.ee
Meie aadress Narva mnt. 31, Tallinn
Oleme avatud E-R 09:00-17:00

Viewport: x

Breakpoint: visible-xs visible-sm visible-md visible-lg

229 queries in 1.616 seconds.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru