Estmedica

Rindade suurendamine ehk augmentatsioon

3d_simulation1Augmentatsioon võimaldab muuta rindade suurust ja vormi, kasutades implantaatide paigaldamist, patsiendi oma rasvkoe siirdamist või mõlema kombinatsiooni.
Rindade augmentatsioonil on pikk ajalugu ja see on üks maailma kõige sagedamini tehtav esteetiline operatsioon, millega muudetakse rindade kuju, suurendatakse mahtu või tasakaalustatakse figuuri.

Millal kaaluda rindade suurendamist?
Kui rasedus, imetamine, kehakaalu langus või vanus on muutunud Teie rindade kuju.
Kui soovite taastada rindade sümmeetriat.
Kui rindade kuju ja suurus on pärast suurt kaalulangust muutunud.
Kui Teil on erineva suuruse või kujuga rinnad.
Kui soovite paremaid proportsioone või väljapaistvamat figuuri.
Kui tunnete ennast ebakindlalt päevitusriietes, dekolteega või figuuri rõhutavates rõivastes.
Kui Teie rindadega on toimunud ealised muutused.

Protseduuri poolt- ja vastuargumendid
Poolt:

 • Pikaajaline lahendus ideaalse figuuri saavutamiseks
 • Suurem ja naiselikum rind
 • Nooruslik figuur

Vastu:

 • Implantaadid vajavad pidevat jälgimist
 • Implantaadid võivad vajada vahetust
 • Kirurgiaga seotud riskid

Enne rindade suurendamise kasuks otsustamist tuleks põhjalikult kaaluda kõiki põhiargumente. Küsimuste korral saate alati nõu küsida oma esteetiliselt kirurgilt.

Erinevate protseduuride kirjeldus:

Rinnaimplantaatide paigaldus – Rinnaimplantaatide paigaldamiseks teeb kirurg lõike, tõstab rinnakoed, loob rinna-/rindkerepiirkonnas tasku ja paigaldab sellesse implantaadi, mille eelnevalt koos valinud olete.

Rasvasiirdamine rindadesse (rindade suurendamine patsiendi oma rasvkoega) – Teine võimalus rindade suurendamiseks ja vormimiseks on patsiendi oma rasvkoe siirdamine.
Protseduuri käigus eemaldab kirurg rasva liigse rasvkoega piirkondadest (tavaliselt kõht, tuharad jne), rasv puhastatakse ja viiakse rindadesse.

Kombineeritud – Vajadusel võib soovitud esteetilise tulemuse saavutamiseks kasutada mõlema meetodi kombinatsiooni.

breast-implants-surgeonTegevuskava

 • Esmane konsultatsioon
  Esmase konsultatsiooni ajal arutatakse kirurgiga läbi patsiendi oodatavad tulemused. Kirurg hindab, kas olete rindade augmentatsiooniks sobiv kandidaat, ja selgitab, milline lõikus oleks kõige sobivam. Protseduuri valiku puhul arvestatakse Teie eesmärke, tervist, varasemaid protseduure ja alternatiivseid meetodeid. Esmase konsultatsiooni käigus vaatab protseduuri tegev kirurg üle, mõõdab ja pildistab Teie rinnad ning paneb paika Teile sobiva raviplaani.

  Lõtvunud ja kuju muutnud rindade puhul võib paremate kosmeetiliste tulemuste saavutamiseks olla vaja teha mastopeksia või rindade tõstmise operatsioon. Kui soovite tulevikus kehakaalu langetada või rasestuda, andke sellest kindlasti oma kirurgile teada. Rasedus võib muuta rindade kuju ja mõjutada augmentatsiooni tulemust. Samas ei ole ühtegi tõestust, et rindade augmentatsioon võiks tulevikus rasedust või imetamist mõjutada, kuid kui Teil on sellega seotud küsimusi, arutage neid oma kirurgiga.

 • Teie raviplaan
  Arvestades Teie soovitud tulemusi ja füüsilisi eripärasid, annab kirurg soovitusi ja infot, millist protseduuri valida, ning selgitab protseduuri käiku. Kasutage oma konsultatsiooni kirurgiga selleks, et saada maksimaalselt infot ning tutvuda erinevate võimaluste ja riskidega.
 • Oma kirurgilt saate küsida infot alljärgnevate teemade kohta:
  Kas ma olen sobiv kandidaat rindade augmentatsiooni protseduuriks?
  Kas minu soovitavad tulemused on mõistlikud ja realiseeritavad?
  Kas on plaanis kombineerida rindade augmenteerimist rindade tõstmisega?
  Kas implantaadid paigaldatakse rinnalihase alla või peale?
  Kas protseduurist jääb nähtavaid arme? Kuhu need jääksid?
  Millised implantaadid mulle sobiksid?
  Millist anesteesiat soovitate?
  Milline on operatsiooni hind?
  Kui kaua võtab aega operatsioonist taastumine? Millal saan olla sama aktiivne kui enne?
  Kui paljusid implantaatidega seotud operatsioone võib tulevikus ees olla?
  Kuidas hakkab minu augmentatsioon välja nägema kaugemas perspektiivis?
  Millised riskid ja tüsistused on sellise operatsiooniga seotud?
  Kuidas neid tüsistusi ravitakse?
  Millised on võimalused, kui augmentatsiooni tulemused ei vasta minu ootustele?Millised on võimalused, kui augmentatsiooni tulemused ei vasta kokkulepitule?Kuidas hakkaksid mu rinnad välja nägema, kui otsustaksin tulevikus implantaadid eemaldada?

  Korduma kippuvad küsimused:

 • Kuhu implantaadid paigutatakse?
  Implantaatide asukoha valikul arvestatakse mitut tegurit. Implantaatide asukoht sõltub Teie anatoomiast, kirurgi soovitustest ja Teie otsustest. Levinumad asukohad on allpool suurt rindkerelihast, mis asub rinnakoe ja rindkere seina vahel; rinnakoe all ja rindkerelihase peal. Mõlemal asukohal on oma eelised ja puudused. Saate koos kirurgiga valida just Teile sobivaima variandi.

implant_placement_sites

 

 • Millist augmentatsioonivarianti ja implantaati kasutatakse?
  Steriilse soolalahusega täidetud silikoonimplantaadid, mis võivad olla eeltäidetud ja standardsuuruses või vajada täitmist operatsioonil, et paremini reguleerida implantaadi suurust ning asendit.

  Silikooniga täidetud implantaadid on täidetud pehme elastse geeliga ja on saadava lerineva kuju ning vormidega.


  Kohesiivse geeliga silikoonimplantaadid on stabiilse kujuga ning valmistatud risti seotud molekulidega silikoonist, mistõttu need on vastupidavamad kui traditsioonilised implantaadid ja hoiavad paremini vormi. 
Patsiendi enda rasva siirdamine on protsess, kus Teie kirurg eemaldab osa rasva mõnest suurema rasvaladestusega piirkonnast (nt kõhult, tuharatelt või külgedelt), kasutades rasvaimu. Korjatud rasv puhastatakse ja siirdatakse rindadesse.

  Kõiki eeltoodud meetodeid võib parema esteetilise tulemuse saavutamiseks olla vaja kombineerida rindade tõstmise operatsiooniga. Teile sobiv meetod valitakse koostöös arstiga, arvestades Teie meditsiinilist ajalugu, soovitud tulemust, rindade kuju ja kude, kehakaalu ning -kuju.

 • Millised jäävad lõikejooned ja -armid?
  Implantaadi paigaldamiseks on vaja sisselõikeid teha kolmes erinevas kohas:
  Rinna all, rinnavoldist natuke kõrgemal
  Kaenla all, käe ja rindkere ühinemiskohas
  Areooli ümber

  breast-augmentation-incisions

 • Kas rindade augmentatsioon on turvaline?
  Rinnaimplantaatide kasuks otsustamisel on oluline teada, et kuigi implantaadid on mõeldud kogu eluks, võib neid hiljem olla vaja vahetada. Pärast implantaatide paigaldamist tuleb neid teatud ajavahemike järel kirurgi juures kontrollida. Erinevate riikide meditsiiniorganisatsioonid ja järelevalvekomiteed on rindade augmentatsiooni tunnistanud turvaliseks protseduuriks. Maailma kirurgid jätkavad pidevalt olemasolevate meetodite täiustamist ja uute väljatöötamist, muutes protseduuri sellega efektiivsemaks ning turvalisemaks.

 • Kui kaua augmenteerimise tulemused püsivad?
  Tavaliselt on rindade augmenteerimise tulemused pikaajalised. Vaja on aga teada, et juhul, kui peaks ilmnema leke, vajavad implantaadid asendamist. Seepärast on vaja rindu rutiinselt kontrollida. Rindade välimuse suurimad mõjutajad on sünnitus, vananemine, suured muutused kehakaalus, hormonaalsed tegurid ja raskusjõud.

  Kui Te tulevikus ei peaks augmenteerimise tulemusega rahul olema, võite valida uue lõikuse implantaatide välja vahetamiseks, rasvasiirdamise või rinda tõstva lõikuse, et taastada rindade nooruslikku kuju ja vormi. Turvalisuse ja parimate tulemuste saavutamiseks on vajalikud rutiinsed kontrollid.

Registratuuri telefon 601 0194
Kirjutage meile info@estmedica.ee
Meie aadress Narva mnt. 31, Tallinn
Oleme avatud E-R 09:00-17:00

Viewport: x

Breakpoint: visible-xs visible-sm visible-md visible-lg

221 queries in 0.495 seconds.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru