Estmedica

Rasvaimu vibratsiooniga

PAL-lipoplastika protseduur
PAL-lipoplastika puhul kasutatakse vibreerivat, mikromootoriga kanüüli, mis võimaldab eemaldada rasva ning fibroosse või armkoe minimaalse vaevaga. Kanüüli otsa vibreerimine hõlbustab kudede läbimist. PAL on välja töötatud USAs ja see sai 1998. aastal tunnustuse Ameerika Ühendriikide Toidu- ja Ravimiametilt (FDA).
01

Lipoplastika ehk liposkulptuur on esteetilise kirurgia vorm, mis hõlmab rasva eemaldamist ühelt või mitmelt kehaosalt ning kehaosa vormimist parema esteetilise välimuse saavutamiseks. Kõige enam kasutatakse seda protseduuri kõhu, tuharate ja reite puhul, kuid võimalik on vormida ka teisi piirkondi.

Võimendatud lipoplastikat (PAL) tehakse koos infiltratsioonimeetodil rasvaimuga. Infiltratsioonimeetodil rasvaimu on suure koguse kohalikust tuimestist ja veresooni ahendavast ravimist koosneva lahuse viimine protseduuripiirkonna rasvkoesse. Tavaliselt on lahuse koostises lidokaiin, mis vaigistab valu, ja epinefriin, mis ahendab veresooni ning aitab vähendada veritsust ja protseduurijärgset turset.

Võimendatud lipoplastika eelised tavalise rasvaimu ees

 • Väiksemad sisselõiked
  Võimendatud lipoplastikas kasutatav kanüül on tunduvalt väiksema läbimõõduga kui tavalise rasvaimu puhul, samuti on väiksem imitoru. Seetõttu saab kirurg teha väiksema sisselõike. Mida väiksem sisselõige, seda minimaalsem on võimaliku infektsiooni risk, lühem paranemisele kuluv aeg ja pisem arm.
 • Täpsus
  Võimendatud lipoplastika (PAL) võimaldab suuremat täpsust, osalt tänu peenemale kanüülile. Väiksem kanüül ja selle käepide lubavad kirurgil protseduuripiirkonda täpsemalt töödelda. Suurem kudede vormimise täpsus annab tulemuseks loomulikud ja kaunid vormid. Samuti vähendab PAL-süsteemi täpsus ümbritsevate kudede traumeerimise ohtu.
 • Vähendatud risk
  Lipoplastika valinud patsiendid puutuvad kokku väiksemate riskidega ja neil esineb vähem komplikatsioone kui patsientidel, kelle puhul rakendatakse vanemaid, traditsioonilisemaid rasvaimutehnikaid. Patsiendid, kellel on mingil põhjusel suurem risk tüsistuste tekkeks, peaksid eelistama võimendatud lipoplastikat.
 • Lühem taastumisaeg
  Võimendatud lipoplastika puhul on taastumisaeg lühem kui teiste rasvaimu meetodite puhul.

02

Registratuuri telefon 601 0194
Kirjutage meile info@estmedica.ee
Meie aadress Narva mnt. 31, Tallinn
Oleme avatud E-R 09:00-17:00

Viewport: x

Breakpoint: visible-xs visible-sm visible-md visible-lg

220 queries in 0.433 seconds.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru