Estmedica

Kehakontuuride vormimine laseriga

Keha vormimine laseriga (SmartLipoMPX BodySculpture) ühendab endas kahe protseduuri parimaid omadusi: SmartLipoMPX™-laseri rasva lõhustavat ja nahka pinguldavat toimet ning võimendatud lipoplastika ehk PAL-lipoplastika täpset modelleerimist ja kohe nähtavaid tulemusi.

SmartLipoMPX™-süsteem kasutab kahte laserit
Lühema lainepikkusega laser vedeldab rasvarakke, soojendades oma toimepiirkonda ühtlaselt. Laseri mõju soodustab rasvkude läbivate väikeste veresoonte sulgemist ja parandab hemostaasi.

Pikema lainepikkusega laser hajub minimaalselt ja neeldub tugevalt laseri otsa ümbritsevates kudedes leiduvas vees.

Kahe lainepikkuse koostoime loob soojus- ja fotomehaanilise efekti kombinatsiooni, mis sulatab rasva ning pinguldab kudedes leiduvat kollageeni, uuendades nahka.smartlipompx

Võimendatud lipoplastikat kasutatakse nahaaluse rasvakihi peeneks modelleerimiseks (nt kaunite kõhulihaste kujundamiseks). Samuti võimaldab see laseriga sulatatud rasva kiirelt eemaldada, et saavutada kohe salendav efekt, mis meie patsientidele väga meeldib.

Kombineeritult annavad need kaks meetodit meie patsientidele parimaid esteetilisi tulemusi.

Keha laseriga vormimise eelised:

 • Turvaline, minimaalselt invasiivne protseduur
 • Eemaldab soovimatud rasvakogumid
 • Soodustab kudede kokkutõmbumist ja pinguldumist
 • Vähem veritsust kui tavalise rasvaimu puhul
 • Kiirem paranemine
 • Vähem traumaatiline
 • Kontrollitavad ja prognoositavad tulemused
 • Efektiivne laserlipolüüs
 • Laseri täpne toime kiiremaks paranemiseks
 • Lõtvunud naha pinguldamine
 • Sobib ka väikestele piirkondadele, nagu lõug ja kael
 • Lubab ravida günekomastia, lipoomide ja eelnevate rasvaimudega seotud fibroosseid kudesid
 • Võimaldab erilist täpsust nõudvate piirkonna peent modelleerimist
 • Kohe nähtavad tulemused

Laseriga vormimise kasutusvõimalused:

 • Topeltlõuad, rippuvad põsed, kaela pinguldamine
 • Kaenlaalused, käsivarred
 • Kõht, puusad
 • Pahkluud, põlved, reite sise- ja välisküljed
 • Tuharad
 • Rindade armivaba tõstmine
 • Naha pinguldamine

Rippuvate põskede ja topeltlõua vormimine laseriga
Mõnel inimesel tekivad lõuajoone alla kergesti rasvakogumikud. Sellist paikset rasvakogumikku nimetatakse sageli topeltlõuaks ja see on levinud kosmeetiline kaebus.

Ärkvelolekus patsiendile tehtud lasertoega rasvaimu SmartLipo™-süsteemiga on kõige turvalisem ja efektiivsem meetod lõua, rippuvate põskede ning kaelapiirkonna liigse rasvkoe eemaldamiseks. Sellise protseduuriga kaasneb vähem kõrvaltoimeid ja arme ning välditakse üldanesteesiaga seotud riske.

Tavaliselt taastuvad patsiendid kiiresti, kannavad väiksemaid kulutusi ja saavutavad loomulikuma tulemuse kui näo ringlõikuse (face-lift) puhul.

Lõuapiirkond hõlmab lõualuu servast allpool olevat ala ja ulatub kaela esiosani. Kaasasündinud paikne rasvakogumik lõua all võib vanusest olenemata muuta inimese tüsedamaks, vanemaks ja vähem sportlikuks. Rasvaimu on tavaliselt kõige lihtsam, ohutum ja odavam viis selle kosmeetilise probleemi lahendamiseks. Rippuvad põsed kujutavad endast väikesi lokaalseid rasvakogumikke põskede alumisel osal, lõualuu kohal. Silmapaistvad rippuvad põsed muudavad inimese väliselt vanemaks ja on nii meeste kui ka naiste kosmeetiline probleem. Põskede alaossa kogunenud rasva eemaldamiseks sobib kõige paremini infiltratsioonituimestusega SmartLipo™ koos järgneva PAL-lipoplastikaga.

Kaela ja näo rasvaimuks tehtavad väikesed sisselõiked ei vaja õmblusi ning patsiendid saavad juba järgmisel päeval oma igapäevategevuste juurde tagasi pöörduda.

Käsivarte ja kaenlaaluste vormimine laseriga
Käsivarte piirkonna laservormimise kosmeetiliseks ja esteetiliseks eesmärgiks on harmoonilise ning proportsionaalse välimuse loomine, mitte käsivartelt kogu rasva eemaldamine. Protseduur kujutab endast tavaliselt käsivarte väliskülje sügava nahaaluse rasva eemaldamist triitsepsi ja biitsepsi piirkonnast.

Käsivarre sisemisel küljel tavaliselt liigset rasvkude ei ole ja seal asetsevad närvisüsteemi olulised osad, mistõttu püüame seda piirkonda mitte puutuda. Infiltratsioonimeetodil tehtav SmartLipoMPX ja PAL-protseduur mikrokanüülidega annab käsivartel enamasti suurepäraseid tulemusi. Liigset nahka tavaliselt eemaldada vaja ei ole, kuna käsivartel on protseduuri tulemused püsivalt harmoonilised ja nähtavate kirurgiliste armideta.

Nagu kõikide meie protseduuride puhul, näevad ka keha laservormimise patsiendid tulemusi tavaliselt kohe. Lõplik naha pinguldamise ja laserlipolüüsi efekt ilmneb 4–6 kuu jooksul pärast protseduuri.

Kõhu ja puusade vormimine laseriga
Kõhupiirkonna ja puusade kuju vormimine annab kehakujus kõige drastilisema muudatuse. See piirkond paraneb kõige kergemini, võimaldab kõige suuremaid muudatusi esteetilisema välimuse saavutamiseks ja on lisaks suhteliselt ohutu. Lõplik kosmeetiline või kirurgiline eesmärk on saavutada kaunim välimus ja loomulikult lame kõht.

Pärast protseduuri ei ole füüsilisele tegevusele piiranguid. Patsientidele soovitatakse mitte jääda voodisse lamama, vaid pigem kõndida kodus ringi või minna hoopis lühikesele jalutuskäigule. On oluline mõista, et kuigi kohe pärast protseduuri on märgata kõhu- ja puusapiirkonna suuruse vähenemist, täheldatakse naha maksimaalset pinguldumist ja rasvakogumike kadumist 4–6 kuud pärast protseduuri. Selle aja jooksul soovitame olla kannatlik ning järgida igapäevast sobivat toitumis-, kaalulangetamis- ning treeningprogrammi. Kui samas piirkonnas on juba varem tehtud rasvaimu, muudab see protseduuri veidi keerulisemaks, kuna eelmisest operatsioonist paranedes on jäänud fibroosset ja armkude. Samas ei ole varasem rasvaimu uuele protseduurile vastunäidustuseks – see nõuab kirurgilt lihtsalt veel rohkem ettevaatlikkust. Keha vormimine laseriga sobib suurepäraselt patsientidele, kes ei ole oma varasema, traditsioonilise rasvaimu tulemustega rahul ja soovivad siledamat ning pringimat nahka.

Pahkluude, põlvede, reite sise- ja väliskülgede vormimine
Rasva kogunemine alajäsemetele ja selle hulk on geneetiliselt paika pandud. Isegi olenemata trennist ja kaalulangusest jääb sellise n-ö pärandiga patsientide jalgade kuju samaks. Sellepärast soovivadki paljud patsiendid lasta reisi ja põlvi laseriga vormida.

Reitel võib esineda kahte tüüpi rasva kogunemisest tingitud proportsioonimoonutusi. Esimene on allpool oleva luu põhjustatud ümar rasvakogumik reieliigese piirkonnas. Teine moonutus tekib nahaaluse rasvkoe venimisest. Kuigi see eristus on tehniline, on oluline sellega arvestada, kuna liigselt agressiivse rasvaimu korral võidakse reieliigese piirkonnast eemaldada liiga palju rasvkude. Sellisel juhul võib reie välisküljele tekkida soovimatu lohk.

Õige tehnika ja patsiendi füsioloogiliste eripäradega arvestamisel on laseriga vormimise tulemuseks sihvakamad, pringid ja siledad jalad. Pärast protseduuri soovitame oma patsientidel kohe ringi kõndida ja operatsioonijärgsel paaril päeval võtta ette jalutuskäike. Käimine parandab protseduuripiirkonna drenaaži ja vähendab võimalikku turset. Varajane liikuvus ja füüsiline koormus vähendab ka trombide tekke ning kopsuemboolia ohtu.

Tuharate vormimine laseriga
Tuharapiirkonna vormimine laseriga aitab kujundada kehakontuure, tõstes, pinguldades ja vähendades tagumikku. Tuharapiirkonna rasvakogumikud teevad muret paljudele naistele. Lasertoega rasvaimu võib sellisel juhul aidata kurve kontrolli all hoida, tehes riiete ostmise lihtsamaks, tõstes enesekindlust ja andes noorema välimuse. SmartLipoMPX-lipolüüs koos võimendatud lipoplastikaga lubab Teil jätta tegemata sajad kükid ja jalatõsted ning saada sellegipoolest tagumiku, millest olete unistanud.

Keha laservormimise protseduuri eesmärk on vähendada rasvakogumikke ning pinguldada nahka. See on kergem ja turvalisem kui tavapärane rasvaimu. Kõigepealt tuimestatakse protseduuripiirkond steriilse kohaliku anesteesiaga. Seejärel kasutatakse laserit nahaaluse rasvkoe õrnaks sulatamiseks ja naha pinguldumise soodustamiseks. Reite kohal asuvatesse tuharavoltidesse tehakse väikesed sisselõiked, et eemaldada liigne lõhustatud rasv. Kasutatav kanüül on väikese diameetriga, ainult 2–5 mm, ja tänu selle õrnale aeglasele liikumisele on taastumine kergem ning esineb vähem protseduurijärgseid turseid ja valu. Kuna tuharapiirkonna rasvkoe vormimist tehakse ainult kohaliku tuimestusega, kulub protseduurile aega vaid 1–2 tundi ja enamik patsiente saab päeva-paari pärast tööle naasta.

Rindade armivaba tõstmine laseriga
Rindade kohendamine (breast lift) laseriga toimub ilma agressiivse kirurgiata, minimaalselt invasiivse armivaba meetodiga. SmartLipoMPX-lipolüüsi kombinatsioon laserlipolüüsist ning kudede ja naha pinguldamisest koos PAL-lipoplastikaga võimaldab rindu tõsta, kasutades ainult 2 mm läbimõõduga kanüüle ning sama suurt nahaava. Meetod sobib vanusest, rinnaga toitmisest või kaalukaotusest tingitud väikese kuni keskmise suurusega rippuvate rindade kohendamiseks.

SmartLipoMPX-laseri protseduur tõstab rindu, parandab naha tekstuuri ja annab noorema rinnakuju. Rindade kuju muutmine ja noorendamine on veelgi efektsem, kui kasutada lisaks võimendatud lipoplastikat (PAL). Rindade naha esteetilise välimuse parandamiseks võib lisaks rakendada ka fraktsionaalset CO2-laserit.

Naha pinguldamine
Kasutatav SmartLipoMPX-laser soojendab rasvkoes leiduvat kollageeni ja soodustab pärisnaha kollageeni ümberkujundamist ning naha kokkutõmbumist kollageenikiudude taastekke tõttu. SmartLipoMPX-süsteem kasutab korraga 1064 nm ja 1320 nm lainepikkusega lasereid, et saavutada maksimaalne rasva lõhustamine ning kudede kokkutõmbumine. Kahe lainepikkuse neelduvusomaduste kombinatsioon loob soojus- ja fotomehaanilise efekti, mis lõhustab rasvkoe ning soojendab samal ajal nahakihte kollageeni ümberkujundamiseks. Saavutatav tulemus on tihti piisav, nii et pole vajadust nahka pingutavate operatsioonide järele.

Keha vormimine laseriga võrreldes teiste figuuri kujundamise protseduuridega:

Keha vormimine laseriga

Süstid

Traditsiooniline rasvaimu

Kohalik tuimestus

Kohalik tuimestus

Üldanesteesia

Laser lõhustab rasvarakud

Rasvarakud lõhustatakse keemiliste süstide seeriaga

Rasv imetakse vaakumiga välja

Laseri energia pinguldab nahka

Nahka pinguldatakse tavaliste meetoditega

Lotendav nahk eemaldatakse kirurgiliselt

Verevalumid puuduvad

Ebajärjekindlad tulemused

Mõningad verevalumid

Armid puuduvad

Armid puuduvad

Operatsiooniarmid

Töövõime taastub 1–2 päeva jooksul

Korduvad 30-minutilised protseduurid paari kuu jooksul

Töövõime taastub 7 päeva jooksul

Rõhksidet tuleb kanda 2 nädalat

Rõhksidet tuleb kanda 23 päeva pärast iga süsti

Rõhksidet tuleb kanda 6 nädalat

Tüsistuste tekke risk väiksem kui 1%

Võimalikke tüsistusi ei ole piisavalt uuritud

Tüsistuste tekke risk suurem kui 10%

Registratuuri telefon 601 0194
Kirjutage meile info@estmedica.ee
Meie aadress Narva mnt. 31, Tallinn
Oleme avatud E-R 09:00-17:00

Viewport: x

Breakpoint: visible-xs visible-sm visible-md visible-lg

221 queries in 0.504 seconds.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru