Estmedica

Armide ravi (akne, striiad, operatsiooni- ja põletusarmid)

Aknearmid
Akne on põletikuline nahaprotsess, mille tulemusel tekivad tihtipeale armid, mis võivad välimust rikkuda. Aknearmide laius ja sügavus varieerub inimeseti ja vajab igas olukorras individuaalset lähenemist. Mõne meie patsiendi puhul piisab soovitud esteetilise tulemuse saavutamiseks ainult armide laserravist. Teinekord on vaja aga kompleksset lähenemist, mis võib vajadusel hõlmata ka erinevaid mikrokirurgilisi tehnikaid.

Konsultatsioonil selgitab Teie arst Teile, milliseid tulemusi võib oodata ja millised protseduurid on vajalikud näo esteetika parandamiseks.

Striiade ravi
Venitusarme ehk striiasid põhjustab naha sügavamate kihtide rebenemine, mis kaasneb tavaliselt naha kiire venitamisega hormonaalsete protsesside tulemusel, kasvamisel (tavaliselt puberteedi ajal) või kaalutõusul (nt rasedus, musklimassi kasv). Venitusarmid võivad olla erineva laiuse ja pikkusega ning nende värv võib varieeruda punasest valgeni. Nende raviks kasutatakse nii medikamentoosset lähenemist (kreemid, salvid), laserravi kui ka mikrokirurgilist tehnikat. Tihti vajavad venitusarmid kombineeritud ravi.

Operatsiooniarmid
Suured elupäästvad ja elukvaliteeti parandavad operatsioonid jätavad endast tihti järgi inetud armid, mis panevad patsienti oma keha häbenema ning võivad põhjustada enesehinnangu langust ja muid psühholoogilisi probleeme. Arvestades meie kogemust ja olemasolevaid tehnoloogiaid, saame välja pakkuda selliste armide individuaalse raviplaani.

Põletusarmid
Sügavad põletused tekitavad inetuid ja tihkeid arme, mis võivad piirata liikuvust. Kahjuks ei ole selliste armide suure ulatuse tõttu tihti võimalik neist vabaneda. Uuringud aga näitavad, et põletusarmide laserravi võib parandada armi tekstuuri, pehmendada armkude ja taastada liikuvust. Kõik see on elukvaliteedi tõstmiseks sageli väga oluline. Väikese pindalaga põletusarme on erinevate kirurgiliste meetoditega võimalik täielikult eemaldada.

Muud armid
Armide ravis on väga oluline nende tekkemehhanismi, sügavuse ja kihtide haaratuse mõistmine. See annab kirurgile võimaluse leida sobiv lahendus ja hinnata eeldatavat tulemust.

Meie kasutame armide ravis järgnevaid tehnoloogiaid ja meetodeid:

  • Laserravi (tavaliselt fraktsionaalne CO2-laser)
  • Needling (nahapinnast madalamate armide vabastamine ja tõstmine)
  • Medikamentoosne ravi (teatud armistumise etappidel ja ravi toetamiseks)
  • Pinguldamine (enamasti venitusarmide ravi)
  • Kirurgia (alates mikromeetoditest kuni armi kirurgilise eemaldamiseni)
  • Muu

Kõiki arme ei ole võimalik täielikult eemaldada, kuid alati saab parandada nende esteetilist välimust ja taastada funktsionaalsus. Armistumine on osa loomulikust paranemisprotsessist ja seda peaks ka armide ravis alati meeles pidama.

Registratuuri telefon 601 0194
Kirjutage meile info@estmedica.ee
Meie aadress Narva mnt. 31, Tallinn
Oleme avatud E-R 09:00-17:00

Viewport: x

Breakpoint: visible-xs visible-sm visible-md visible-lg

218 queries in 0.499 seconds.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru