Estmedica

Rasvaimu (PAL, SmartLipo)

Mis on rasvaimu?
Rasvaimu on operatsioon, mille eesmärgiks on eemaldada liigsed rasvakogumid, parandades sellega keha esteetilist välimust. Kuigi rasvaimu tuntakse rohkem liigse rasva eemaldamise protseduurina, on see tegelikult üks parimatest meetoditest patsiendi kehakuju parandamiseks.

Sageli kasutavad ilukirurgid rasvaimu selleks, et parandada ja täiustada teiste esteetiliste protseduuride tulemust, kuna ükski teine tehnika ei võimalda selliseid detailseid parandusi keha kontuuris.

Kas rasvaimu sobiks mulle?
Rasvaimu võib teha erinevatel eesmärkidel. Mõni patsient tahab kaunimat rannafiguuri, teine soovib, et rõivad paremini selga istuks.

Kui alltoodud punktid käivad Teie kohta, siis on rasvaimu kindlasti üks võimalus, mida kaaluda:

  • Teil on puusadel, kõhul, reitel, kaelal või rinnal liigsed rasvakogumid, mis ei kao, hoolimata dieedist ja trennist. Selliste rasvaladestuste eemaldamiseks ja ilusa, naturaalse kehakuju taastamiseks on rasvaimu ideaalne protseduur.
  • Mõni Teie kehaosa on ülejäänud kehaga võrreldes proportsioonist väljas. Liigse rasva vähendamine sellises kehapiirkonnas võib taastada keha harmoonia ja naturaalse välimuse.
  • Te olete normaalkaalus või selle lähedal. Rasvaimu sobib kõige paremini lokaliseerunud rasvaladestuste vähendamiseks. Tavaliselt on oma tulemustega kõige rohkem rahul need patsiendid, kes on olnud rahul oma kehakaaluga ka enne lõikust.
  • Väga oluline on, et Teil oleksid realistlikud ootused rasvaimu võimalustele. Allpool toodud punktide osas võimaldab rasvaimu piiratud lahendusi ja Teie kirurg võib välja pakkuda teisi variante või lisameetodeid Teie probleemi lahendamiseks.
  • Teil on palju liigset nahka, millest soovite vabaneda. Rasvaimu on mõeldud liigse rasvkoe eemaldamiseks – see ei paranda liigse naha välimust. Kui liigset nahka on mõõdukalt, aitab SmartLipoMPX-laserlipolüüs, millel on nahka pinguldav mõju. Suure hulga liigse naha korral on olemas teised protseduurid, näiteks abdominoplastika, mis võib Teie probleemi lahendamiseks paremini sobida.
  • Tahate kehakaalus tugevasti kaotada. Rasvaimu võib parandada Teie kehakuju ja anda Teile saledama välimuse, kuid see ei ole tõhus kaalulangetusmeetod. Kuigi mõni ülekaaluline patsient võib rasvaimust kasu saada, on kõige paremate esteetiliste tulemustega patsiendid tavaliselt oma kaaluga rahul olnud ka enne protseduuri.

Millised on erinevad rasvaimumeetodid?
Praegu on kirurgide käsutuses palju erinevaid rasvaimutehnikaid. Põhierinevuseks on kasutatav tehnoloogia. Iga meetodi loojad kiidavad oma tehnoloogiat, kuid kirurgid valivad meetodi konkreetse juhtumi järgi.

Allpool on toodud meie kliinikus kasutatavad põhimeetodid:

  • SmartLipoMPX-lipolüüs kasutab rasva lahustamiseks laserit. Lahustunud rasva kulutab keha energiana või see eemaldatakse rasvaimuga. Laseri kõrvaltoimena toimub naha soojendamine ja rakkude aktiivsuse tõus, mis pingutab nahka.
  • Vibratsioonimeetodil PAL-rasvaimu (power assisted liposuction) on rasvaimutehnika, mis kasutab eriliselt vibreerivat kanüüli, mis laseb liigset rasvkude eemaldada kiiremini ja ümbritsevaid kudesid säästes.
  • Vaakummeetodil rasvaimu – traditsiooniline vaakumil põhinev meetod liigse rasvkoe eemaldamiseks.
  • Rasvaimu süstlaga. Liigne rasvkude kogutakse spetsiaalse kanüüli abil süstlasse. Meie kasutame seda tehnikat tavaliselt rasva korjamiseks, et teha rasvasiirdamist.

Kuidas rasvaimu toimib?
Rasvaimu on päevakirurgiline protseduur, mida tehakse kohaliku tuimestuse, üldanesteesia või intravenoosse sedatsiooniga. Teie kirurg soovitab Teile anesteesiameetodit, mis Teile kõige paremini sobib.

Operatsiooni ajal teeb kirurg protseduuripiirkonda ühe või paar väikest sisselõiget, mille kaudu sisestatakse, olenevalt protseduurist, kanüül või laserfiiber. Liigne rasvaladestus eemaldatakse või lahustatakse. Kogu protseduur võib aega võtta 40 minutist kuni 3 tunnini, sõltudes protseduuripiirkondade arvust.

Pärast rasvaimu
Praegused rasvaimutehnoloogiad on välja töötatud nii, et protseduurijärgne turse, trauma ja ebamugavus igati väheneks, mistõttu lõikusest taastumine on tavaliselt kiire ja lihtne. Paljud meie patsiendid lähevad tööle juba paar päeva pärast protseduuri, sõltuvalt rasvaimu mahust ja töö iseloomust. Kuigi kirurg kirjutab tavaliselt välja valuvaigistid, leiab enamik patsiente, et protseduuri järel piisab käsimüügiravimitest või ei lähe neid üldse vaja. Tavaliselt soovitab kirurg pärast protseduuri rõhksideme/tugipesu kandmist. See aitab vähendada turset ja soodustab naha kokkutõmbumist.

Enamikul juhtudel on armid silmapaistmatud ühe kuu möödumisel protseduurist ja praktiliselt nähtamatud ühe aasta pärast.

Õige hooldusega on tulemused püsivad
Rasvaimu eemaldab kehast rasvarakud ja need ei kasva enam kunagi tagasi. Uue, saleda figuuri säilitamiseks aga on vaja hoida kehakaal stabiilsena. Kui Te peaksite tulevikus kaalus tugevasti juurde võtma, koguneb rasv piirkondadesse, kus rasvaimu pole tehtud.

Rasvaimu on turvaline ning hea protseduur liigse rasva eemaldamiseks ja kehakuju parandamiseks. Konsulteerige meie kirurgidega rohkema informatsiooni saamiseks.

Registratuuri telefon 601 0194
Kirjutage meile info@estmedica.ee
Meie aadress Narva mnt. 31, Tallinn
Oleme avatud E-R 09:00-17:00

Viewport: x

Breakpoint: visible-xs visible-sm visible-md visible-lg

220 queries in 0.573 seconds.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru