Estmedica

Nn Brasiilia pepu

Tuharate tõstmine või augmenteerimine on protseduur, mis kasutab patsiendi oma rasvkude allavajunud või lameda tuharapiirkonna tõstmiseks, vormimiseks, mahu ja projektsiooni lisamiseks. Vormikad tuharad võivad oluliselt parandada figuuri üldmuljet. Ümarad, kõrged tuharad jätavad mulje saledamast taljest ja reitest ning muudavad kogu keha proportsionaalsemaks.

Miks eelistada tuharate vormimisel patsiendi oma rasva siirdamist?

 • Mahu lisamiseks kasutatakse patsiendi oma rasvkude – kõige loomulikumat materjali.
 • Kehasse ei jää mingeid võõrkehi, ei ole allergia- ega implantaatide libisemise ohtu.
 • Rasvkude eemaldatakse üleliigse rasvkoega piirkondadest ja viiakse soovitud piirkonda, parandades kogu figuuri välimust.
 • Tuharaid on võimalik vormida vastavalt patsiendi soovidele.
 • Kasutatakse ainult minimaalseid nahaavasid, mis ei jäta nähtavaid arme.
 • Tunduvalt vähem ebamugavust kui implantaatide puhul.
 • Tuharad näevad välja ja tunduvad ka katsudes täiesti loomulikud.

Protseduuri kirjeldus

 • Märkimine
  Protseduuripäeval märgitakse nii rasva korjamise kui ka siirdamise alad spetsiaalse markeriga patsiendi nahale. See annab patsiendile kontrolli protseduuri üle, kuna kaasatakse ainult piirkonnad, mille märkimisega patsient enne protseduuri nõustub. Samas annab see ülevaate, millistelt piirkondadelt rasva eemaldatakse ja kuidas seda tuharatesse paigutatakse.

 • Rasva korjamine ja puhastamine
  Tuharate vormimiseks patsiendi oma rasvaga tuleb vajalik rasv kõigepealt korjata. Mõnel patsiendil on piisavalt rasva ühes piirkonnas (tihti nt reitel või kõhul), mis lihtsustab protseduuri. Samuti parandab neist piirkondadest rasva eemaldamine ja tuharatesse viimine oluliselt figuuri üldmuljet ning proportsioone.
  Kui patsiendil on juba olnud reite või kõhu rasvaimu või tal lihtsalt ei ole ühes piirkonnas piisavalt rasva, siis kaasame me rasva korjamisse erinevaid piirkondi (küljed, reite siseküljed, põlved, käsivarred jt). Rasva korjamine on protseduuri oluline osa ja loomulikult planeerime me selle nii, et paraneks patsiendi kehakuju.

  Kui on vaja siirdada palju rasva, kasutatakse üldanesteesiat, väiksemate protseduuride puhul piisab kohalikust või kombineeritud tuimestusest.

 • Rasva liigitamine valikuliseks paigutamiseks
  Pärast rasva korjamist see puhastatakse ja kontsentreeritakse, kasutades tsentrifuugi, et eemaldada mittevajalikud komponendid (õlid, vesi, verelibled jms). Patsiendi ootustele vastavate erinevate efektide loomiseks kasutame erineva tihedusega rasva. See ongi üks eduka rasvasiirdamise eeldusi.

 • Tuharate vormimine rasva paigutamisega
  Kasutame tuharate vormimiseks kontsentreeritud rasvkude. Soovitud kurvid luuakse, süstides väikseid rasvakoguseid erinevatesse rasvkoe ja lihaste kihtidesse – see aitab viia rasva tagasiimendumise miinimumini ning saavutada ebatasasusteta, sujuv ja lopsakas tulemus.

Pärast protseduuri
Tuharate kohendamist tehakse ambulatoorse protseduurina. Nagu ka SmartLipo puhul, võivad patsiendid juba 2–3 päeva jooksul pärast protseduuri oma igapäevaste tegevuste juurde tagasi pöörduda. Tuleb arvestada, et pärast tuharate tõstmist rasvkoega on vajalik kanda tugipesu (paarist päevast kuni paari nädalani), mis toetab Teie uusi kurve ja vähendab turset. Protseduuripiirkonna valulikkus ja turse kaob paari nädala jooksul.

Paariks päevaks pärast protseduuri kirjutatakse välja antibiootikumid ja valuvaigistid, lisaks tuleks arvestada vajadusega võtta kaks nädalat töölt vabaks, et anda kehale aega muutunud olukorraga kohaneda. Alates teisest-kolmandast protseduurijärgsest nädalast võib vastavalt enesetundele hakata taas tegelema rohkem pingutust nõudvate tegevustega.

Teie kirurg võib soovitada Teil tuharate tõstmise protseduurile järgnevatel nädalatel istuda ettevaatlikult. Samas on igale patsiendile antavad suunised erinevad ja just Teile mõeldud soovitused vaadatakse koos Teiega läbi enne ja vajadusel ka pärast protseduuri toimuvatel konsultatsioonidel.

Tulemused
Tuharate tõstmise protseduuri esteetiline efekt on pikaajaline, püsides isegi kuni üle 20 aasta. Kuna siirdatud rasv on patsiendi keha loomulik osa, muutub ja areneb see koos patsiendi kehakaalu muutustega.

Tuharapiirkonna laserlihvimine (peeling)
Mõnikord soovivad meie patsiendid muuta mitte istmiku kuju, vaid selle naha tekstuuri. Kõige sagedamini on probleemideks lõtvunud nahk, pigmendimuutused või erinevad armid (nt akne- või venitusarmid). Sellistel juhtudel oleme saavutanud parimaid tulemusi, kasutades lihvimiseks fraktsionaalset CO2-laserit.

Lihvimine fraktsionaalse CO2-laseriga
Naha lihvimine (peeling) on kosmeetiline või meditsiiniline protseduur, mille käigus ravitakse naha kahjustatud välimisi kihte, et soodustada uute, tervete kudede arengut.

Ablatiivne fraktsionaalne laser tekitab epidermisesse ja dermisesse sügavaid peeneid koaguleeritud koesambaid. See vallandab loomuliku paranemisprotsessi, mis loob uue, terve koe, sealhulgas ka uued kollageeniladestused.

Protseduuri käigus eemaldatakse venitusarmid, armid ja pigmendilaigud ning stimuleeritakse nahas leiduvat kollageeni, mis paneb naha pingulduma ning taastab selle elastsuse.

Registratuuri telefon 601 0194
Kirjutage meile info@estmedica.ee
Meie aadress Narva mnt. 31, Tallinn
Oleme avatud E-R 09:00-17:00

Viewport: x

Breakpoint: visible-xs visible-sm visible-md visible-lg

220 queries in 3.171 seconds.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru