Estmedica

Küüneseen

Estmedica kliinikus kasutatakse küüneseene raviks kaasaegset laserravi, mis on kiire, mugav ja efektiivne. Laserravi peamiseks eeliseks on suur efektiivsus ning samas kõrvaltoimete ja tüsistuste puudumine.

Laserravi ravikuur – minimaalne kestus on 4–5 protseduuri, mida tehakse 1–3-nädalase intervalliga. Seejärel on vajalik korduv kontroll 3 kuu pärast. Kui kontrolli käigus selgub, et infektsioon on alles, on küüneseene kõrvaldamiseks vajalikud lisaravikuurid.

Miks küüneseent ravida? – Küüneseen on levinuim inimese seeninfektsioon. Lisaks kosmeetilistele probleemidele võib seenhaigus põhjustada varvaste ja labajala valu, sekundaarseid bakteriaalseid infektsioone ning traumaatilist haavandumist. Teatud patsientidel (nt diabeetikutel) võib küüneseen soodustada varvaste ja jalgade kaotust.

Küüneseene muud ravivõimalused – Kaua aega oli küüneseene raviks peamiselt kaks võimalust: kohalik ravi (erinevad kreemid, salvid ja lakid) ning süsteemne ehk tablettravi. Kohaliku ravi vahendeid on lihtne kasutada, kuid nende miinuseks on ravi pikk kestus (kuni 1 aasta) ja vähene efektiivsus, eriti kaugele arenenud seenhaiguse korral.
Süsteemse ravi ehk tablettravi (terbinafiin jm) efektiivsus on võrreldes kohaliku raviga tunduvalt suurem (60–70% juhtudest). Raviks vajalik aeg on lühem (vähemalt 3 kuud). Süsteemse ravi peamiseks probleemiks on ravimite kõrvaltoimed. Kõige rohkem kannatab selle ravi puhul maks.

Laserprotseduur

Registratuuri telefon 601 0194
Kirjutage meile info@estmedica.ee
Meie aadress Narva mnt. 31, Tallinn
Oleme avatud E-R 09:00-17:00

Viewport: x

Breakpoint: visible-xs visible-sm visible-md visible-lg

230 queries in 0.468 seconds.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru