Estmedica

Hallux valgus

Ravime Hallux valgus deformantsiooni minimaalselt invasiivse kirurgia (MIS) meetodil vaid kolme nahaaugu (3-5mm) kaudu. MIS ei vaja luu metallfiksatsiooni (kruvi) ega ka suurt naha lõiget.

Estmedica kliinikus MIS teostatakse AMIFAS* liikmelisusega kirurgi poolt (*Academy of Minimally Invasive Foot & Ankle Surgery, USA)

Hallux valgus enne ja pärast MIS

Minimaalselt invasiivse kirurgia eelised

  • Väiksem kudede trauma – MIS on pehmetele kudedele vähem traumaatiline. Traditsioonilise kirurgia vajab suuri nahalõikeid (kuni 10 cm), liigese avamist ja luude korrigeerimiseks metallfiksatsiooni, mis tekitab luu- ja pehmekoe traumat. MIS vastupidiselt kasutab ligipääsuks väikseid nahaauke ( tavaliselt u. 5mm), mis põhjustab oluliselt vähem koetraumat ning kiiremat taastumisaega. Pärast lõikust ei jää jalalabal metallelemente. 
  • Vähem valu – kuna MIS on vähem traumaatiline raviviis, siis MIS-ga ravitud patsientidel on vähem operatsioonijärgset valu ja seetõttu on väiksem ka valuvaigistite vajadus.
  • Lühem operatsiooni aeg – MIS sageli vajab vähem aega võrreldes traditsioonilise kirurgiaga, kuna MIS ei vaja permanentset luu metallfiksatsiooni(kruvi, jms), kirurgilist haavaparandust.
  • Väiksem armistumine – minimaalselt invasiivses jalalaba kirurgias kasutatakse väiksemaid naha punktsioone, mille tulemusel on armid väiksemad ja vähem märgatavad. 
  • Vähem anesteesiat – kasutame kohaliku tuimestust (hüppeliigese blokaad) ultraheli kontrolli all täpseks ja efektiivseks valutuks raviks. Üldanesteesia ei ole MIS raviks vajalik, seega välditakse üldanesteesia riske. Blokaad kestab kuni 5-6 tundi, mis on lisaboonuseks meie patsientidele operatsiooni järgsel ajal.

Protseduurist taastumine

  • Kohe peale MIS alustatakse post-op jalanõude kandmisega 7-10 päeva jooksul. Edasi kasutatakse vaba jalanõu laia otsaga u. 3-5 nädalat. Saate käia ilma kepi või karkudeta kohe peale MIS.

 

Meie kliiniku kogemused jalalaba minimaalselt invasiivse nahakaudse kirurgiaga

Minimaalselt invasiivset perkutaanset (nahakaudset) kirurgiat (MIS) on Estmedica kliinikus kasutatud aastast 2011. Meie kliinik oli esimene Balti riikide seas, kes võttis kasutusele MIS haamervarvaste, hallux valguse, metatarsalgia ja muude eesmise jalalaba deformatsioonide raviks. 

MIS protseduuri ajal teostatakse 3-5 mm nahaaugud. MIS teostamisel kasutab kirurg spetsiaalselt väljatöötatud Mini C-arm röntgenit.

Uudne MIS tehnoloogia vähendab kirurgilist traumat, armistumist ja ravi järgsete tüsistuste riski. Pärast lõikust ei jää jalalabal metallelemente. Taastumine pärast MIS protseduuri on ennustatav ja lõikusjärgse infektsiooni risk madalam.

Meie kirurg Andrei Detotšenko MD on Minimaalselt Invasiivse Jalalaba ja Hüppeliigese Kirurgia Akadeemia liige (Academy of Minimally Invasive Foot & Ankle Surgery (USA)). 

Oleme väga tänulikud meie Ameerika õpetajatele ja mentoritele väljaõpe ning nende tohutute teadmiste ja kogemuste jätkuva jagamise eest: Professor Dr. Stephan Isham MD (USA), Dr. Boriss Markevich PD (USA), Dr. Sheldon H. Nadal PD (Canada) ja teistele suurepärastele kolleegidele.

Minimaalselt invasiivse kirurgia algatajaks on dr Morton Polokoff, kes 1945. aastal arendas välja tehnikad nahakaudse kirurgia süsteemina, kasutades väga väikeseid instrumente.

https://www.facebook.com/estmedicakliinik/videos/1259951150798848/

Hinnakiri (ligikaudne hind)  
Suure varba deformatsiooni (hallux valgus) minimaalselt invasiivne kirurgiline ravi 2200€
Teiste labajala deformatsioonide (metatarsalgia, haamervarvas, kangestunud varvas, kukkekannus ja muu) minimaalselt invasiivne kirurgiline ravi 1200€
Registratuuri telefon 601 0194
Kirjutage meile info@estmedica.ee
Meie aadress Narva mnt. 31, Tallinn
Oleme avatud E-R 09:00-17:00

Viewport: x

Breakpoint: visible-xs visible-sm visible-md visible-lg

220 queries in 0.212 seconds.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru