Estmedica

Hallux valgus

Hinnakiri (ligikaudne hind)  
Suure varba deformatsiooni (hallux valgus) ja teiste labajala deformatsioonide minimaalselt invasiivne kirurgiline ravi alates 1200€

Suure varba kõverdumine ehk jalanukk on turse või kühm suure varba liigese välisküljel. Probleemi põhjustajaks on suure varba kaldumine teise varba suunas. Meditsiiniline termin jalanuki kohta on hallux valgus ja selle tekkimise peamiseks põhjuseks geneetiline eelsoodumus.

03Väikesed jalanukid tavaliselt vaevusi ei põhjusta. Kirurgiline sekkumine on näidustatud, kui deformatsiooniga kaasneb valu ja seda ei saa konservatiivse ravi või ortopeediliste jalanõudega leevendada. Samuti on minimaalselt invasiivne ravi vajalik, kui kõverdunud suur varvas surub teisele varbale, põhjustades ka selle deformatsiooni

Ravi – minimaalselt invasiivne protseduur (MIS)
Estmedica kliinikus võeti jalanuki ehk hallux valgus’e ja teiste jalalaba deformatsioonide raviks esimesena Eestis kasutusele minimaalselt invasiivne nahaalune kirurgia (MIS). Minimaalselt invasiivsel kirurgial on traditsioonilise avatud lõikusega võrreldes mitu eelist.

Traditsiooniline avatud kirurgia kasutab hallux valgus’e korrektsiooniks 5 cm pikkust lõiget ja teist, veidi väiksemat lõiget varvast kinni hoidvate kudede vabastamiseks. Selle metoodika puhul kasutavad kirurgid täpsete sisselõigete tegemiseks spetsiaalseid väikseid suurel kiirusel pöörlevaid instrumente. Kirurg teeb väikese sisselõike, vältides kõõluste vigastamist, ja seejärel lõike otse probleeme tekitanud luustruktuuri, ilma ümbritsevaid kudesid kahjustamata. Luusse tehtavate sisselõigete (osteotoomiate) eesmärgiks on deformatsiooni korrigeerimine ja ravitud piirkonna luude stabiilsuse säilitamine. Minimaalselt invasiivse kirurgia puhul on kasutatavad sisselõiked ainult 3 mm pikkused. Kirurg kontrollib protseduuri ajal pidevalt lõikuse käiku, kasutades spetsiaalselt selleks mõeldud arkoskoopi (mini C-arm).

See uus tehnoloogia vähendab lõikuse traumat ning muudab armide ja tüsistuste riski minimaalseks. MIS-lõikusest taastumine on paremini prognoositav ja väiksema infektsiooniriskiga kui tavameetodil lõikus. Meie kliinikus kasutatav MIS-tehnoloogia on välja töötatud jalalaba deformatsioonide raviks võimalikult vähese sekkumisega. Pärast lõikust ei jää jalga mingeid metallelemente.

Spetsiaalne sidumine ja operatsioonijärgsed jalatsid lisavad jalale stabiilsust. Jalalaba puhul oli minimaalselt invasiivse kirurgia pioneeriks 1945. aastatel USA jalakirurg dr Morton Polokoff, tehnika arendas 1998.–2000. aastatel välja dr Stephen Isham. Dr Stephen Isham (USA) ja tema kolleeg Boris Markevich (USA) on jalalaba minimaalselt invasiivse kirurgia alal ka meie tähtsaimad juhendajad.

Kuidas eemaldada varbanukki?

Posted by Estmedica on Thursday, 3 August 2017

Protseduurist taastumine
Esimesed 2 nädalat pärast jalanuki minimaalselt invasiivset ravi tuleb kanda spetsiaalset jalanõud, et vältida survet opereeritud piirkonnale. Istudes tuleks jalga kõrgemal hoida.
–6. nädal või ka varem: olenevalt individuaalsest paranemisest võib alustada tavaliste jalanõude kandmist. 6. nädal või varem: saate käia ilma kepi või karkudeta. 6 kuud või varem: on võimalik jätkata igapäevaste tegevustega ilma valu või ebamugavustundeta.

Teised jalalaba deformatsioonid
Minimaalselt invasiivset kirurgiat kasutatakse ka järgmiste jalalaba deformatsioonide raviks:

  • Metatarsalgia
  • Plantaarfastsiit ehk kukekannus
  • Väiksemate varvaste deformatsioonid
  • Haamervarbad

Registratuuri telefon 601 0194
Kirjutage meile info@estmedica.ee
Meie aadress Narva mnt. 31, Tallinn
Oleme avatud E-R 08:00-17:00

Viewport: x

Breakpoint: visible-xs visible-sm visible-md visible-lg

263 queries in 0.416 seconds.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru