Estmedica

Rasvasiirdamine näopiirkonda (lipofilling)

Vanusega kaotab nahk struktuurimuutuste ja nahka vormis hoidva lihastoonuse vähenemise tõttu elastsust ja koed langevad alla. Näo puhul lisandub sellele nahaaluse koe mahu vähenemine, mis võib tekitada mulje aukus põskedest ja sissevajunud silmadest.

Naha elastsuse parandamiseks on sobivamaks lahenduseks rasvasiirdamine, mille tehnika ja efektiivsus on viimaste aastakümnete jooksul tublisti arenenud, muutes selle populaarseks ja ohutuks meetodiks kaotatud mahu taastamiseks. Siirdamiseks vajalik rasv kogutakse kohaliku tuimestuse all liigse rasvkoega piirkondadest ja see võib olla lisaeeliseks.lipofilling-facial-e1415106340444

Meetodi puuduseks on, et kõik siirdatud rasvarakud ei jää uues kohas ellu ja esimesed 6 nädalat võib märgata kerget mahukaotust. Seetõttu on mõnel juhul vaja korduvaid protseduure. Pärast 6 nädalat alles jäänud rakud annavad aga hea ja kauakestva tulemuse.

Rasvkoe siirdamise protseduur
Rasvkoe siirdamise protseduuri alustatakse planeeritud piirkondade ettevalmistamisest ja steriliseerimisest. Nahka tehakse valuvaigistavad süstid ja seejärel sisestatakse anesteetiline lahus. Siirdamiseks vajalik rasv korjatakse tuimestatud liigse rasvkoega piirkondadest rasvaimuga, puhastatakse, töödeldakse ja süstitakse mahu tõstmist vajavatesse piirkondadesse. Rasvkoe siirdamise protseduuri tehakse kohaliku tuimestusega ja see võtab keskmiselt aega 30–60 minutit.

Pärast protseduuri
Pärast tuimestuse taandumist võite tunda vähest ebamugavust, mis tavaliselt kaob esimese paari tunni jooksul. Esimestel protseduurijärgsetel päevadel esineb ravitud piirkonna turset ja tihkust. Võib esineda hematoome. Tursete tõttu võib esineda mõningane ebasümmeetria, mis peaks kaduma paranemisega.

Korduma kippuma küsimused:

  • Millised on protseduuriga kaasnevad riskid?
    Patsiendi oma rasvkoe siirdamist loetakse vähese riskiga protseduuriks, kuid kahjuks ei ole esteetiline kirurgia täppisteadus. Mõnikord, kui kirurg ja patsient ei ole rasvasiirdamise tulemustega rahul, võib osutuda vajalikuks korduv protseduur.

  • Kas rasvasiirdamisest jääb arme?
    Protseduurist jäävad jäljed on ainult nõelatorke avaused, mis on tüüpiliselt minimaalsed ja tavaliselt nähtamatud.

  • Kui kaua võtab aega taastumine?
    Enamik patsiente saab oma igapäevategevuste juurde tagasi pöörduda juba esimestel päevadel pärast protseduuri. Kui kõik tursed on taandunud, on alati vajalik korduv vastuvõtt, et hinnata tulemust. Me ei soovita rasket füüsilist koormust nõudvaid tegevusi esimesel kahel nädalal pärast protseduuri.

  • Kui pikalt tulemused püsivad?
    Siirdamise elab üle 50–70% rakkudest, seega on esimese 6 nädala jooksul enne protsessi stabiliseerumist märgatav mõningane mahu vähenemine. Mõnikord on vajalik korduv protseduur. Ellujäänud rakud ühendatakse vereringega ja käituvad edaspidi nagu kõik teisedki Teie organismi rasvarakud. See tagab protseduuri tulemuste püsimise.
Registratuuri telefon 601 0194
Kirjutage meile info@estmedica.ee
Meie aadress Narva mnt. 31, Tallinn
Oleme avatud E-R 09:00-17:00

Viewport: x

Breakpoint: visible-xs visible-sm visible-md visible-lg

226 queries in 0.215 seconds.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru