Estmedica

Rasvasiirdamise protseduur ja metoodika

Patsiendi oma rasvkoe siirdamise protseduur ja metoodika – mida see võimaldab?
Rasvasiirdamine on kehakuju vormimine ja esteetiliste defektide korrigeerimine patsiendi enda rasvkoe abil. Tegemist on elegantse lahendusega, mille käigus kasutatakse probleemsete piirkondade vormimiseks patsiendi enda rasvkude, välistades nii kunstlike täitevahenditega kaasneda võiva võõrkehareaktsiooni.

Rasvkude on kergesti kättesaadav, kuna asub kohe naha all. Patsiendile on rasvkoe siirdamine minimaalselt invasiivne protseduur, millega kaasneb vähem ebamugavust ja riske. Vajadusel saab rasvasiirdamise protseduuri hõlpsasti korrata.

Rasvkude on üks peamisi ja võib-olla ka tähtsaim komponent, mida kasutatakse pehmete kudede kadumise korrigeerimiseks. See katab neurovaskulaarseid struktuure, kaitseb kõõluseid ja muskleid, ümbritseb lümfisooni ning sõlmi, säilitab termoregulatsiooni, endokrinoloogilisi protsesse ja defineerib keha kontuuri.

Rasvasiirdamise abil on võimalik:

Näol:

 • Taastada näonaha elastsust
 • Täita ja vähendada kortse
 • Korrigeerida sügavaid miimilisi volte
 • Rõhutada ja täita huuli
 • Korrigeerida lõuga
 • Rõhutada põski

Rindadel:

 • Suurendada rindu
 • Korrigeerida rindade kuju

Tuharatel:

 • Vormida tuharate kuju
 • Augmenteerida tuharaid – nn Brasiilia pepu

Jalgadel:

 • Vormida jalgade kuju
 • Augmenteerida sääri või reisi

Rasvasiirdamine on suurepärane esteetilises meditsiinis sageli kasutatav vahend, mis võimaldab arstidel lihtsa ja ohutu protseduuriga korrigeerida erinevaid defekte, parandada kehakuju ning saavutada patsiendile sobivat tulemust.

Protseduur ja meetodschermafbeelding_2015-05-20_om_09-42-34
Protseduuri ajal kogutakse rasvkude sealt, kus seda on liiga palju, ja viiakse soovitud tulemuse saavutamiseks vajalikku piirkonda.

Protseduur ei vaja lõikeid ega jäta nähtavaid arme. Rasva kogumine toimub väikese avause kaudu ja suurte rasvakogumite piirkondadest – tavaliselt kõhult, reitelt või tuharatelt. Tihtipeale kardavad patsiendid, et neil ei ole soovitud tulemuse saavutamiseks piisavalt rasvkude, kuid meie kogemus on näidanud, et isegi väga saledatelt patsientidelt on võimalik kokku korjata siirdamiseks vajaliku koguse.

Rasva siirdamist kombineeritakse sageli rasvaimuga – seda nimetatakse kehaskulptuuriks ehk vormimiseks ja see võimaldab drastiliselt parandada kehakuju ning saavutada suurepärast esteetilist tulemust.

Siirdamiseks vajalikku rasva kogutakse spetsiaalsete kanüülidega, mis võimaldavad vältida rasvarakkude ja ümbritseva koe kahjustusi. Korjatud rasva puhastatakse ja töödeldakse, et kindlustada rasvarakkude maksimaalne ellujäämine operatsioonile järgneval perioodil.

Töödeldud rasv süstitakse väljatöötatud tehnika abil vajalikesse kohtadesse. Siirdatud rasvarakud ühinevad uuesti verevarustusega ja hakkavad selle kaudu saama taas hapnikku ning toitaineid. Seega säilitab piirkond pikaks ajaks oma uue mahu ja kuju. Kuna mahu suurendamiseks kasutatakse patsiendi oma rasvkude, jäävad ära igasugused allergilised reaktsioonid täitematerjalile.

Korduma kippuvad küsimused:

 • Milline anesteesia on vajalik?
  Rasva korjamist ja siirdamist on võimalik teha nii kohaliku tuimestuse kui ka üldanesteesiaga.

  Sobivat anesteesiat valides arvestatakse järgmisi faktoreid:

 • Siirdamiseks vajaliku rasva hulk
 • Protseduuripiirkonna suurus
 • Protseduuri kombineerimine rasvaimuga
 • Patsiendi soovid

  Meie kirurgid võtavad sobivat anesteesiat soovitades alati arvesse patsiendi soove. Kui aga ei planeerita väga suure mahu ja pikkusega protseduuri, on parimaks valikuks siiski kohalik tuimestus, kuna sellega ei kaasne üldanesteesiaga seotud riske.

 • Kui kaua võtab aega protseduurist taastumine?
  Protseduur on vähetraumaatiline. Kuna rasvasiirdamine ei nõua keerukat järelravi ega hooldust, ei ole pärast protseduuri vaja statsionaaris viibida. Valdav enamik patsiente läheb koju juba protseduuripäeval. Rasvasiirdamise järel võivad tekkida mõõdukad tursed, mis kaovad 6–7 päeva jooksul. Tavaliselt pöörduvad meie patsiendid tagasi tavapärase elurütmi juurde juba 3–5 päeva pärast protseduuri.

  Rasva siirdamisel lähtutakse arvestusest, et kõikidest siirdatud rakkudest jääb uues kohas ellu keskmiselt 50–70%, mistõttu siirdatakse alati veidi rohkem rasva, kui ideaalse tulemuse saavutamiseks vaja on, ja protseduuri lõplikku tulemust on võimalik näha 4–5 kuu pärast.

 • Millised on võimalikud tüsistused?
  Kuigi patsiendi oma rasvkoe siirdamisel on palju eeliseid, peab alati siiski arvestama ka tüsistustega, nt veritsus, infektsioon, seroom ehk koevedeliku kogum jms. Teie kirurg räägib Teiega kindlasti enne protseduuri planeerimist läbi kõik võimalikud tüsistused või tagajärjed.
Registratuuri telefon 601 0194
Kirjutage meile info@estmedica.ee
Meie aadress Narva mnt. 31, Tallinn
Oleme avatud E-R 08:00-17:00

Viewport: x

Breakpoint: visible-xs visible-sm visible-md visible-lg

226 queries in 0.389 seconds.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru