Silmalaugude plastika eesmärk on pinguldada või eemaldada silmalau üleliigne nahk ja rasvkude, et parandada laugude välimust ning taastada silmade värske ja noor väljanägemine.
Sagedasemad põhjused silmalaugude plastikaks:
- Liigne nahk, mis varjab ülemiste silmalaugude loomulikku kurdu
- Lõtvunud, rippuv nahk ülemistel laugudel, mis piirab vaatevälja
- Tursunud ülemised silmalaud, mis jätavad mulje väsinud silmadest
- Liigne nahk ja peened krepp-paberi tüüpi kortsud alumistel laugudel
- Kotid ja tumedad silmaalused
- Rippuv alumine silmalaug
Protseduur
Silmalaugude lõikuse käigus tehakse sisselõiked laugude loomulikesse voltidesse – ülemise silmalau kurdu ja alumise silmalau taha või ripsmejoonele. Nii jäävad paranenud sisselõigete armid praktiliselt märkamatuteks. Rippuva ülemise silmalau korrektsiooniks piisab ülemise lau loomulikku kurdu tehtavast lõikest, mille kaudu on võimalik repositsioneerida rasvakogumikke, pinguldada lihaseid ja/või eemaldada liigne nahk.
Silmalaugude plastika tulemusi saab veelgi täiustada fraktsionaalse CO2-laseriga silmalau ning kulmu ümbruse naha noorendamiseks ja viimaste kortsude silumiseks.
Silmalaugude lõikuse tulemused ilmnevad järk-järgult, kui protseduurist jäänud turse alaneb ja toob esile sileda, paremini piiritletud silmalau ning erksa, noorenenud välimuse. Kuna paranemine toimub vähehaaval, võib protseduuri täielike tulemuste ilmnemiseks kuluda mitu nädalat. Sisselõigete jäljed tuhmuvad paari kuu jooksul ja muutuvad tavaliselt vaevunähtavateks. Silmalaugude esteetilise kirurgia tulemused on enamjaolt kauakestvad, kuid neid võivad mõjutada pärilikkus ja elustiil. Silmalaugude tursunud välimuse põhjustajaks on enamasti liigsed rasvakogumikud, mis pärast eemaldamist enam tagasi ei tule.