Estmedica

Käte ja käsivarte varikoosi ravi

Vanusega muutub käte ja käsivarte nahk õhemaks ning väheneb veene varjav nahaalune rasvakiht. Veenid võivad rohkem nähtavaks muutuda ka koormuse või soojuse mõjul. Nende tegurite koosmõju tõttu võivad käeselja veenid soovimatult esile tulla.

Silmatorkavate ja esteetilisi või terviseprobleeme põhjustavate veenide raviks on erinevaid meetodeid:

Veenide vahtskleroteraapia
Veenide vahtskleroteraapia ei vaja lõikust – protseduuri käigus süstitakse probleemsesse veeni ultraheli kontrolli all spetsiaalset ravimit, mis sulgeb veeni. Suletud veen ei paista enam välja ja absorbeerub hiljem teatud aja jooksul iseenesest.

Protseduuri eelised

  • Ei vaja anesteesiat
  • Tegemist on ambulatoorse protseduuriga
  • Ei teki haavu
  • On odav

Protseduuri puudused

  • Vähemalt 2 nädalat pärast protseduuri tuleb vastavalt arsti soovitusele kanda kompressioonikindaid või sidet
  • Soovitud tulemuste saavutamiseks võib vaja olla kuni 3 ravisessiooni
  • Soovitud tulemuse ilmnemiseks võib kuluda aega
  • Teatud aja pärast võivad veenid uuesti ilmuda

Ablatsioon ja kirurgiline eemaldamine
Kui vahtskleroteraapia mingil põhjusel ei sobi, võib probleemi lahendamiseks kasutada muid minimaalselt invasiivseid meetodeid, nagu näiteks endovenoosne laserablatsioon, endovenoosne radioablatsioon ja miniflebektoomia. Kõik need meetodid on üliefektiivsed, ei vaja kinnaste kandmist ja tõenäosus veenide uuesti ilmumiseks on üliväike. Täpsemat informatsiooni nende protseduuride kohta võib leida meie kodulehelt, alapunktidest „Miniflebektoomia“ ja „Endovenoosne ablatsioon“.

Kas käeveenide eemaldamine on ohutu?
Tavaliselt on ka silmatorkavad käeveenid oma ehituselt normaalsed ja täidavad oma ülesannet – toimetavad verd kätest tagasi südamesse. Vaid väga harva tekivad kätel samasugused varikoossed laiendid nagu jalgadel. Samas on kätel väga palju pindmisi ja sügavamaid veene. Silmatorkavaid pindmisi veene võib seetõttu ohutult eemaldada, ilma et sellega kaasneks riske või tüsistusi.

Probleemsete veenide eemaldamise järel võib esimese 2 nädala jooksul pärast protseduuri esineda vähest turset ja punetust sõrmede piirkonnas, kuid see möödub iseenesest.

 

 

Registratuuri telefon 601 0194
Kirjutage meile info@estmedica.ee
Meie aadress Narva mnt. 31, Tallinn
Oleme avatud E-R 09:00-17:00

Viewport: x

Breakpoint: visible-xs visible-sm visible-md visible-lg

219 queries in 0.414 seconds.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru