Estmedica

Jalgade rasvaimu SmartLipo laseriga (+ PAL)

Proportsionaalsed jalad ja sääred püüavad pilke nii meeste kui ka naiste puhul. Kõiki meist ei ole aga täiuslike jalgadega õnnistatud.

Jalgade välimust võivad rikkuda järgmised probleemid:

  • Liigne rasvkude, lipödeem
  • Kaasasündinud probleemid
  • Varikoos ja kapillaarilaiendid
  • Lümfisüsteemi haigused
  • Mitmesugused traumad
  • Haavandid

Need probleemid võivad esineda ühel või mõlemal jalal ja vajada esteetilist või funktsionaalset korrektsiooni.

Ravi
Üldjoontes võib jalgade ja säärte esteetilise korrektsiooni jaotada järgnevalt: üleliigse mahu eemaldamine, augmenteerimine ehk mahu lisamine, veeni- ja nahaprobleemide ravi.

Jalgade korrigeerimine peab põhinema säärte esteetika kuldlõikel ehk vahemaal pahkluu ja säärelihase alumise piiri vahel. Ideaalis peaks see olema võrdne vahemikuga põlve ja sääremarja kumeruse kõrgeima punkti vahel. Naiste puhul peetakse kõige atraktiivsemaks sääremarja läbimõõtu vahemikus 33–36 cm.

Liigne rasvkude, lipödeem
Kui sääremarjade ümbermõõt on liiga suur, et olla esteetiline, on võimalik liigse rasvkoe tõttu säärte ja pahkluude ümbermõõtu vähendada.

Protseduur algab põhjaliku ultraheliuuringuga, mis hõlmab jalaveene, artereid, nahaalust rasvakihti ning isegi luu- ja liigesstruktuure. Üldine tervisekontroll on vajalik, et tuvastada võimalikud vastunäidustused.

Kõige turvalisem meetod säärte ümbermõõdu vähendamiseks on minimaalselt invasiivne vormimine SmartLipoMPX-laseriga (link lehele). Protseduur kasutab laseri energiat kombinatsioonis PAL-rasvaimuga üleliigse rasvkoe eemaldamiseks ning jalgade naha pinguldamiseks, andes säärtele saledama ja elegantsema ilme.

Kaasasündinud probleemid ja armid
Kaasasündinud probleemidest, ealisest rasvkoe atroofiast ja muudest põhjustest tingitud kudede defitsiidi korral on jalgade kuju parandamise efektiivseks meetodiks patsiendi oma rasvkoe siirdamine (lipofilling). Protseduuri käigus modelleeritakse jalgu igalt küljelt – sügavus, pinna- ja külgmõõde – et saavutada meeldiv lõpptulemus.

Rasvasiirdamist saab kasutada ka mitmesuguste traumade ja põletuste tagajärjel tekkinud lohkude ning kontraktsioonide korrigeerimiseks. Sellised defektid kujutavad endast tühimikke või defitsiite nahaaluses koes ja neid on võimalik ravida, täites tühimiku seestpoolt.

Jalgade ja säärte augmenteerimine ehk mahu lisamine on minimaalselt invasiivne protseduur ja vajab ainult väikseid sisselõiked, mis ei jäta kosmeetilisi arme. Sõltuvalt individuaalsest taastumisest võivad patsiendid juba paari päeva jooksul oma igapäevategevuste juurde naasta.

Varikoos ja kapillaarilaiendid
Varikoos ja kapillaarilaiendid on levinud probleemid, mis võivad rikkuda jalgade välimuse. Tavaliselt on nende ilmumine seotud vanuse, pideva pikaajalise seismise või geneetilise eelsoodumusega. 

Lümfisüsteemi haigused
Kui lümfiringe on häiritud, võib see kaasa tuua ülemäärast ja patoloogilist rasva kogunemist jalgadele. Probleemi väljaselgitamiseks tehakse esmalt jalgade põhjalik ultraheliuuring. Uuringu tulemuste põhjal valitakse sobiv minimaalselt invasiivne ravimeetod.

Registratuuri telefon 601 0194
Kirjutage meile info@estmedica.ee
Meie aadress Narva mnt. 31, Tallinn
Oleme avatud E-R 09:00-17:00

Viewport: x

Breakpoint: visible-xs visible-sm visible-md visible-lg

218 queries in 0.413 seconds.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Rohkem infot. Sain aru